<![CDATA[Romando Games - Novinky]]>Sun, 06 Mar 2016 18:04:23 +0100Weebly<![CDATA[WELCOME TUMBLR! - v jednoduchosti je sila a krása]]>Sat, 05 Mar 2016 18:12:37 GMThttp://romandogames.weebly.com/novinky/welcome-tumblr-v-jednoduchosti-je-sila-a-krasaVčera som sa konečne definitívne rozhodol. Dávam zelenú Tumblru. Od teraz moje (často negatívne a extrémne) názory hľadajte na novom mieste.
Nový web/blog bude stále niesť názov Romando Games (už som si na to zvykol a vy zrejme tiež) a bude o veľa častejšie aktualizovaný o herné novinky, názory, témy a videá ako tento web. Weebly (aktuálny poskytovať webových stránok Romando Games) poslúžil tie dva roky výborne, ale už mám čím ďalej menej a menej času na písanie a webovú aktivitu. Písanie článkov je jedna vec, ale následná úprava vo Weebly, korekcia automatickej korekcie, ktorá je na Weebly prítomná a zdieľanie do všetkých svetových strán (rozumej Facebook, Twitter a Google+) vec druhá a časovo náročnejšia.

Tumblr je oproti tomu veľmi jednoduchá a príjemná forma písania krátkych postov ale aj dlhých tém. Ušetrím čas, bude viac obsahu a vy budete mať dokonca lepšiu možnosť ako ma sledovať. Stále budem zdieľať články aj na Facebooku a Twittri, ale Tumblr je sama o sebe aj sociálnou sieťou. A tak, ak máte účet na Tumblr, môžete mi tam vlepiť follow a žiadny článok, informácia či video vám už nikdy neutečie.

Dúfam, že vás moje rozhodnutie nehnevá, ale o nič vás tým neukrátim a sebe darujem viac času a jednoduchosti do života. Nech žije Tumblr!
P.S.: Áno môj Tumblr má názor "batromando". A čo?! Nevideli ste ešte nikdy zarytého fanúšika Batmana? :D
Prvý oficiálny post na Tumblr Romando Games: Trailer nového herného Sherlocka Holmesa
Prejsť na nový web
Ďakujem za pochopenie, za dlhoročnú podporu a za akýkoľvek Váš follow. Vážim si Vás! VŠETKÝCH!!!
]]>
<![CDATA[Far Cry Primal JE preskinovaný Far Cry 4!]]>Thu, 03 Mar 2016 14:13:04 GMThttp://romandogames.weebly.com/novinky/far-cry-primal-je-preskinovany-far-cry-4Milujem ľudí (a najmä herných "kritikov"), ktorí sa snažia silou-mocou brániť Far Cry Primal a Ubisoft. "Nebojte sa, nie je to preskinovaný Far Cry 4! Má to veľa noviniek ako napríklad... Sovy hádžuce bomby! A... Fiktívny jazyk! A... VEĽA INÉHO!"  Ako pardon, ale porovnania máp hovoria trochu inou rečou...
Chápem, že sa stále jedná o dobrú a zábavnú hru, ale pre Krista Vás prosím, nehovorte, že je to niečo úplne iné oproti predchádzajúcim dvom dielom. Teším sa na Far Cry 5 :) klamem
Viac k tomu nemám čo povedať. Názor nech si už spraví každý sám. Ja ten svoj mám utvorený už dlho.
]]>
<![CDATA[Prvé obrázky korytnačiek od Platinum Games]]>Sun, 17 Jan 2016 14:41:11 GMThttp://romandogames.weebly.com/novinky/prve-obrazky-korytnaciek-od-platinum-gamesAko isto viete, herná séria podľa komixov Teenage Mutant Ninja Turtles sa vráti s novým titulom Mutants in Manhattan v podaní borcov zo štúdia Platinum Games. Tí majú na svedomí hneď niekoľko podarených hier, ktoré minulý rok obohatili o Transformers: Devastation.
Okrem nedávnych Transformerov už má toto štúdio za sebou Bayonettu či Metal Gear Rising: Revengeance a Activision má tak pod sebou istotu v podobe skúsených a kvalitných vývojárov. Nebudeme predbiehať a okamžite vyhlasovať nových TMNT za skvelú hru, ale pravdepodobnosť je dosť veľká. Snáď sa aj naplní. Zatiaľ si prezrite prvé dostupné obrázky.
Staršia novinka
]]>
<![CDATA[Nové zábery z DOOMa]]>Thu, 07 Jan 2016 13:03:04 GMThttp://romandogames.weebly.com/novinky/nove-zabery-z-doomaK tomuto snáď ani nie je čo dodať...

Staršia novinka
]]>
<![CDATA[Mafia 3 zrejme vyjde už 26.4.]]>Thu, 07 Jan 2016 08:58:52 GMThttp://romandogames.weebly.com/novinky/mafia-3-zrejme-vyjde-uz-264Pôvodne nám vývojársky tým Mafie 3 strkal pod nos dátum vydania okolo leta 2016, následne sa to celé posunulo (nie tak úplne oficiálne) do začiatka fiskálneho roku 2017 (čo naozaj znamená apríl 2016) a teraz sa k nám dostávajú informácie aj od Amazonu či GameStopu, že Mafia 3 naozaj vyrazí na pulty obchodov už 26.4. Dá sa tomu veriť?
No podľa všetkého áno aj nie. Podobné úniky presných dátumov vydania boli aj v minulosti a niektoré naozaj vyšli (napríklad remaster Indigo Prophecy, ktorý bol leaknutý Amazonom), no veľa z nich sa nakoniec nepotvrdilo.

Čo vy? Chcete Mafiu 3 hrať čo najskôr, alebo chcete radšej neskorší dátum vydania, aby hra bola maximálne odladená? A tešíte sa vôbec na Mafiu 3? Ja teda áno a rozhodne ju nebudem porovnávať s pôvodným dielom (dúfam, že ani vy).

Mafia 3 vyjde pre PC, PS4 a Xbox One.
Staršia novinka
]]>
<![CDATA[Poznáme dátum vydania a HW nároky PC verzie nového Tomb Raidera]]>Tue, 05 Jan 2016 16:36:14 GMThttp://romandogames.weebly.com/novinky/pozname-datum-vydania-a-hw-naroky-pc-verzie-noveho-tomb-raideraV poslednom období sa objavovalo množstvo informácii o tom, že PC verzia hry Rise of the Tomb Raider zavíta na Steam už v januári a ono sa to nakoniec aj potvrdilo! Okrem presného dátumu vydania prezradili vývojári aj predbežné minimálne HW nároky.
PC verzia teda vyjde už 28.1. a očakávať od nej môžeme okrem lepších textúr aj možnosť nastavovania rozlíšenia až do 4K a zakúpiť si ju pôjde ako na Steame, tak aj v niektorých iných digitálnych obchodoch ako napríklad Windows Store.

Na PC verzii pracujú ľudia z Crystal Dynamics a Nixxes Software a okrem štandardnej edícii za 60 USD, pripravili aj deluxe edíciu za 90 a zberateľskú edíciu za rovných 150 USD. Tá obsahuje všetko, čo vidíte dole na obrázku, ale v SR/ČR si ju s veľkou pravdepodobnosťou nekúpime. Takže žhavte eBay.

Minimálne HW nároky:

Operačný systém: Windows 7 64-bit a vyššie
CPU: Intel Core i3-2100 alebo ekvivalent od AMD
GPU: NVIDIA GTX 650 2GB alebo AMD HD 7770 2GB
HDD: 25 GB
DirectX 11
Čo si zahráme v roku 2016?
]]>