<![CDATA[Romando Games - GDC 2015]]>Sun, 06 Mar 2016 18:05:18 +0100Weebly<![CDATA[Half-Life 3 na VR okuliaroch?]]>Fri, 06 Mar 2015 10:17:56 GMThttp://romandogames.weebly.com/gdc-2015/half-life-3-na-vr-okuliarochUž dávno pred GDC sa diskutovalo o tom, že Half-Life 3 vyjde exkluzívne len pre Steam Machines/Vive (VR okuliare), ale až teraz máme odpoveď vývojárov z Valve! Máme byť prečo natešený?
No, ani veľmi nie. Programátor Valve Jeep Barnett síce potvrdil, že už trochu experimentovali s Half-Life na Vive okuliaroch, ale na otázku, či teda vyjde Half-Life 3 na Vive, odpovedal stroho: "Nehovoríme nie...". Web Kotaku, ktorý rozhovor spravil, ale nevytiahol z Valve nič iné. Takže to možné je, ale keď Barnett vravel o tom, že experimentovali s Half-Life na VR okuliaroch, mohol myslieť jeden zo starších dielov. Alebo myslel, že len koketujú s myšlienkou Half-Life na Vive, len nenašiel to správne slovo. Alebo chcel oficiálne potvrdiť, že je Half-Life 3 vo vývoji, len zabudol dátum vydania... No, to asi nie, ale musíte chápať. Všetky tieto predbežné dohady a informácie nie sú v žiadnom prípade smerodajné a môžu viesť aj do zabudnutia, že sa vôbec niekto niekedy snažil preniesť Half-Life do virtuálnej reality. Barnett sa taktiež posťažoval, že by veľmi chcel vidieť všetky Valve hry na Vive, ale nie sú na to ľudia a čas. Možno keby sa Valve menej zameralo na hardware, bolo by času a ľudí viac, ale Steam Machines a po novom aj Vive so Steam Linkom sú pre budúcnosť Valve vraj dôležitejšie. No uvidíme, ako sa uchytia konzolo-počítače od Valve za neskutočné ceny. Ak sa uchytia, Valve možno začnú na Half-Life 3 pracovať. Zo Steam Machines totiž môže do kasy Valve prísť množstvo peniažkov.
> Včerajší text o novinkách z dielny Valve
]]>
<![CDATA[Morpheus už v roku 2016]]>Fri, 06 Mar 2015 08:37:19 GMThttp://romandogames.weebly.com/gdc-2015/morpheus-uz-v-roku-2016S virtuálnou realitou sa v poslednej dobe roztrhlo vreco a každý chce mať svoje okuliare. Od Oculus Rift cez nedávno predstavené Vive od Valve a HTC až po Morpheus od Sony. Ako je na to posledný menovaný?
No podľa toho čo vraví a prezentuje Sony na GDC, je na tom Morpheus viac než dobre. Šuhej Jošida potvrdil, že Morpheus príde na konzoly PS4 už v prvej polovičke budúceho roka. Pre Európu bude platiť iný dátum, ktorý nie je známy, ale nemal by sa príliš líšiť. Dátum ale nie je jediná predstavená vec o Project Morpheus. Sony taktiež upravili hardware. Presnejšie, pridali ďalšie dve trackovacie diódy, čím zvýšili ich celkový počet na 9. Zlepšenia sa dočkala aj latencia a to z 40 ms na 18 ms.Okuliare Morpheus zvládnu dokonca aj 120 Hz, čo je dvojnásobok toho, čo zvládne Oculus. Morpheus ďalej ponúka OLED displej 5,7 palcov a možnosť Full HD rozlíšenia. Cena zatiaľ nie je známa.
]]>
<![CDATA[Game Developers Choice Awards]]>Thu, 05 Mar 2015 22:24:38 GMThttp://romandogames.weebly.com/gdc-2015/game-developers-choice-awardsNa GDC sa nielen hovorí a oznamuje, ale udeľujú sa tu aj ceny! O Game Developers Choice Awards hlasujú herný vývojári a výsledky boli veľmi zaujímavé. Pozrite si kompletný zoznam výhercov.
Udeľovaním sprevádzal Tim Schafer a jednalo sa už o 15. ročník týchto cien! Vývojárov evidentne zaujala hra na mobily Monument Valley, pretože si odniesla výhru rovno z troch kategórii! A zaslúžene.

Výhercovia:
Hra roka
Middle-earth: Shadow of Mordor

Najlepší debut
Stoic Studio (The Banner Saga)

Cena za inováciu
Monument Valley (ustwo)

Najlepšia technológia
Destiny (Bungie/Activision)

Najlepšie zvuky
Alien: Isolation (Creative Assembly/Sega)

Najlepšie výtvarné umenie
Monument Valley (ustwo)

Najlepší príbeh
Kentucky Route Zero: Act III (Cardboard Computer)

Najlepší design
Hearthstone: Heroes of Warcraft (Blizzard)

Najlepšia handheldová/mobilná hra
Monument Valley (ustwo)

Cena publika
Elite: Dangerous (Frontier Developments)

Pioneer Award (za priekopníctvo vo svojom obore)
David Braben

Ambassador Award (za pomoc hrám)
Brenda Romero

Lifetime Achievement Award (cena za celoživotné dielo)
Hironobu Sakaguči
]]>
<![CDATA[Nová konzola NVIDIA Shield]]>Thu, 05 Mar 2015 15:49:56 GMThttp://romandogames.weebly.com/gdc-2015/nova-konzola-nvidia-shieldNVIDIA Shield väčšina z nás pozná ako tabletoidný handheld s Androidom, ale po vystúpení Jen-Hsun Huanga z NVIDIE to bude inak. NVIDIA totiž chystá novú konzolu s Androidom!
Nová NVIDIA Shield bude naozaj konzola podobná tým, ktoré sa nám váľajú pod televíziou. Teda podstatne menšia a pripomína skôr nejaký set-top box. Čo Shield zvládne? Podstatné bude prehrávanie 4K videí a streamovanie z počítača až v 1080p a 60 FPS. Aj streamovanie cez službu Grid sa dočká vylepšenia. NVIDIA prichystá novú verziu Grid+, ktorá bude zvládať streamovanie hier v 1080p a 60 FPS. A čo je najlepšie, je nová možnosť predplatného, ktoré vám umožní streamovanie a hranie akýchkoľvek hier bez nutnosti kúpenia každej hry zvlášť.
Keďže NVIDIA Shield beží na operačnom systéme Android, bude možné nakupovať aj cez Google Play a to ako filmy a hudbu, tak aj hry. NVIDIA samozrejme poskytuje aj vlastný obchod s hrami, kde nájdeme len to najlepšie, čo sa dá na špeciálnom gamepade hrať. Samozrejmosťou sú aj služby ako YouTube či Spotify/Deezer. V balení za necelých 200 € nájdeme samotnú konzolu a gamepad, pričom je tu možnosť dokúpenia televízneho ovládača, s ktorým bude sledovanie filmov ešte o niečo pohodlnejšie. NVIDIA Shield sa do predaja dostane už v máji.
]]>
<![CDATA[Alien: Isolation mal byť 3rd person]]>Thu, 05 Mar 2015 13:05:42 GMThttp://romandogames.weebly.com/gdc-2015/alien-isolation-mal-byt-3rd-person Podľa britských vývojárov z The Creative Assembly mal byť ich Alien: Isolation pôvodne 3rd person hororová akcia. Niečo ako Resident Evil, Silent Hill alebo Dead Space. Veríte tomu?! Poskytnuté video hovorí za všetko.
Picture
Ak by som nevidel to video, asi by som si to nedokázal predstaviť, ale po jeho zhliadnutí uznávam, že ani to by nebolo nič zlého. Otočka ku 1st person bola podľa vývojárov dobre premyslená, no zato veľmi náročná. Nakoniec sa to ukázalo ako správny krok a Alien: Isolation zbieral skvelé hodnotenia ako od novinárov, tak od hráčov.
]]>
<![CDATA[Krásy Unreal Enginu]]>Thu, 05 Mar 2015 12:15:54 GMThttp://romandogames.weebly.com/gdc-2015/krasy-unreal-enginu Epic Games odprezentovali tiež svoje. Okrem oznámenia, že Unreal Engine 4 bude zadarmo, nám ponúkli aj skvelé video, ktoré odráža krásy hier ktoré boli vytvorené v Unreal Engine a taktiež niekoľko obrázkov z Unreal Tournamentu. Ten je tiež zadarmo ;)
Picture
Video ukazuje zostrihy hier, ktoré použili Unreal Engine a celé to pôsobí naozaj skvelo. Vo videu sa objavia hry ako DmC: Devil May Cry, Tekken 7 či nový Batman alebo Unreal Tournament.
A keď už sme pri tom Unreal Tournamente, tu máte k nemu aj nové obrázky s použitím DirectX 12. Inak, samotná hra je zadarmo pre každého s účtom Epic Games! Stačí sa zaregistrovať a stiahnuť ich laucher. Odtiaľ si už stiahnete Unreal Tournament.
TIP NA ČLÁNOK >> Vlastnosti Unreal Enginu 4
]]>